Çoğu erkek yakışıklı olduğuna inanır! - Akın BAŞAL

Kariyer Merkezi

“Kariyer merkezi” isimli ücretsiz e-kitabımıza ulaşmanıza bir adım kaldı.
Yeni eğitimlerim, konferanslarım, kitaplarım,makalelerim ve son okuduğum kitaplarda altını çizdiğim bölümlerden sizi de haberdar etmemi ister misiniz?
Lütfen, akinbasal.com “haftalık bilgi paylaşımı” bültenine abone olun.

Abone olmadan indirmek için tıklayınız
ipsa scientia potestas est.
(Bilgi tek başına bir güçtür.)
Hiç, bilenle bilmeyen bir olur mu?
(Kuran-ı Kerim Zümer süresi 9. Ayet)
Hayatta en hakiki mürşit ilimdir
(Mustafa Kemal Atatürk)
Dünyayı değiştirebilmek için kullanabileceğiniz en güçlü silah: eğitimdir (Nelson Mandela)

Çoğu erkek yakışıklı olduğuna inanır!

 “A.B.D de üniversite profesörlerinin %94’ü, kendisinin en iyi hoca olduğuna inanıyor…”

          Merhaba,

         Şubat 2013 tarihinde Hürriyet gazetesinde çıkan birkaç haberi sizinle paylaşmak istiyorum:

“Üç boyutlu ( 3D ) yazıcı teknolojisi ABD’de hızla gelişiyor. Ford, satış sonrası yedek parça desteğini bu yazıcılar üzerine kurmayı planlıyor. Amaç, müşterinin talep ettiği yedek parçayı, müşteriye en yakın noktadaki serviste, üç boyutlu yazıcılarda basıp çıkarmak. NASA,  Mars robotu “Curiosity”nin pek çok parçasını önce üç boyutlu yazıcı üretip test etti. İngiltere’de tasarımcı Enrico Dini, 3D yazıcı ile iki katlı sağlam ve eksiksiz bir ev inşa etti. Bir yıl önce Hollanda’da 83 yaşındaki bir hastaya kırılan çene kemiğinin yerine, titanyum tozu ile bio-seramik karışım kullanılarak üç boyutlu yazıcıda üretilmiş yapay çene kemiği takıldı. San Franciscolu kök hücre çalışmaları yapan Organovo firması ise “üç boyutlu yazıcıda doku üretmek” için işbirliği yapacağını açıkladı.”

            3 boyutlu yazıcı teknolojisi gibi gelişmelerden yola çıkarak, insanlık tarihinin gördüğü en hızlı teknolojik sıçrama yıllarının içinden geçtiğimizi ve bu yüzden iş yaşamı ve profesyonel bakış açımızı her gün yeniden gözden geçirmemiz gerekliliğini hepimiz biliyoruz.

            Bu kısa makalede, Harry Beckwith ‘in hizmet pazarlaması üzerine yazdığı“GÖRÜNMEYENİ SATMAK” isimli kitabındaki 2 güzel ipucunu, üzerinde düşünmeniz için paylaşmak istedim;           

1: Araştırmalara göre “Çoğu erkek yakışıklı olduğuna inanır…”, “A.B.D de üniversite profesörlerinin %94’ü, kendisinin en iyi hoca olduğuna inanıyor…” Siz öyle yapmayın, hizmetinizin kötü olduğunu varsayın. Bu sizi incitmez, yenilenmeye ve düzelmeye zorlar.

 2: Şu soruyu kendinize mutlaka sorun: Standartlarınızı belirleyen kim? İşkolunuz mu? Müşterileriniz mi? Yoksa egonuz mu?

Her yeni günün size sağlık ve mutluluk getirmesini dilerim.

Sevgi ve saygılarımla.


Akın Başal/ Eğitim Danışmanı – Yazar

Makalelere Geri Dön Ana Sayfaya Geri Dön