Merhaba ,

       Bu yazıda profesyonellik için en çok ihtiyacımız olan becerilerden  “Değişime açık olmaktan ve olumlu yaklaşımdan” söz etmek istiyorum.

        Her geçen gün sertleşen rekabet ortamında profesyonellik yaklaşımımız sürekli bir değişimi ve yenilenmeyi gerektiriyor. Ancak Akdeniz iklimine sahip ülkelerde bu değişimler hepimizi biraz zorluyor. Konfor alanlarımızdan çıkmak istemiyoruz. Her yeni durumu hayatımızı alt üst edecek yeni bir engel olarak görüyoruz. Oysa yeni dünya düzeninde değişime direnç göstermenin bizi gerileteceğinden emin olabilirsiniz. Çünkü binyıllardır biliyoruz ki;

“İnsana dair her şey geriler, eğer sürekli ilerleme kaydedemezse”

Her yeni günün kalan kariyerinizin ilk günüymüş gibi, hedefleriniz için güne başlamak enerjinizi yeniden şarj etmenizi sağlayabilir.

       Çünkü insanlar düşünerek inandıkları, imgeledikleri ve olacağına kesin gözüyle baktıkları şeyleri mutlaka yaşarlar.

Uzmanlar diyor ki: Yaşamda, en derin biçimde inandığımız, sıklıkla düşündüğümüz ve beklediğimiz, hayalimizde canlandırdığımız şeyleri tıpkı bir mıknatıs gibi çekeriz. Eğer düşüncelerimiz olumsuz, duygularımız güvensiz, korku ve endişe doluysa, olmasından korktuğumuz durumları, karşılaşmaktan kaçındığımız kişileri kendimize çekeriz. Ne var ki, eğer temelde yaklaşımlarımız olumluysa, beklentilerimiz ve düşüncelerimiz mutluluk ve ışıkla doluysa, düşlerimiz, hayallerimiz pozitifse, karşılaştığımız olaylar, durumlar ve kişiler bize mutluluk vereceklerdir. Demek ki, kurduğumuz düşlere, bizleri yöneten düşüncelere yüklediğimiz pozitif veya negatif enerji, aynı biçimde geri dönecektir.

             Her yeniliğin iyilik, güzellik ve mutluluk getirmesini bekleyenler o değişimde bir olumlu yan görürken, her değişimi bir engel ve yeni bir zorluk olarak görenler, ektikleri bu olumsuz düşüncelerden mutsuzluk ve enerjisizlik biçeceklerdir.

            Aslında zihnimizin ve bedenimizin sınırları düşündüğünüzden de büyük olabilir. 

“Düzenim bozulur, hayatımın altı üstüne gelir" diye endişe etme.Nereden biliyorsun hayatın altının üstünden daha iyi olmayacağını?”Şems-i Tebrizi

           Her yeniliğin size güzellikler getirmesini beklediğiniz, olumlu düşüncelerle dolu günler dilerim.    

           Kendinize iyi davranın. Sevgi, saygı ve dostlukla.